Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte necesare pentru amplasament .
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte necesare pentru amplasament .

Pentru un containar metalic( Santier) pe un teren proprietate. Un fel de adapost,la munte,pasiune.Daca e necesar ceve acte si ce anume si de unde se pot procura? multumescJan omvesel Ploiesti.
de la priamarie, daca-i necesar
La primarie asa e! dar Eu doresc sa stiu daca e nevoie ori nu??Multumesc de incredere.
Asta e dorinta mea sa stiu daca e necesar ceva acte ,si daca da care anume? multumesc.Jan .Ploiesti.
Mergeti la primarie, la serviciul urbanism, si intrebati! In mod normal, chiar pentru constructiile gen "chiosc"/toneta, se solicita autorizatie de constructie:
legea 50/1991 - art. 3. - Autorizatia de construire se elibereaza pentru:
.............................................................................................................................

h) lucrari de constructii cu caracter provizoriu: chioscuri, tonete, cabine, spatii de expunere situate pe caile si spatiile publice, corpuri si panouri de afisaj, firme si reclame, precum si anexele gospodaresti ale exploatatiilor agricole situate in extravilan;
Eu sunt un omvesel si zambesc des si doresc sa am lumea alaturi de mine,Furnizorul de containare metalice,mia spus in scris ca nu are nevoie de acte pentru amplasare. Ce sa cred eu? de aceia am apelat la Dv. pentru a ma lumina. multumesc.