avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot sa adaug probe noi la dosarul de cercetare?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot sa adaug probe noi la dosarul de cercetare?

Buna ziua, am facut o plangere penala impotriva unor vecini de bloc care o fac pe sefii, s-a dispus inceperea cercetarilor, inca nu am fost contactat. Intre timp au aparut si alte probe (inscrisuri), cum pot sa le adaug la dosarul de cercetare?
Ultima modificare: Luni, 11 Decembrie 2023
gev, utilizator
Cel mai recent răspuns: gev , utilizator 20:21, 11 Decembrie 2023
Le depuneți la parchet la dosar, cu adresa de înaintare.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reclamatie politie pentru inselaciune ancaiftode ancaiftode Ieri am fost la politie sa depun o reclamatie/plangere pentru inselaciune. Dl agent sef mi-a spus ca nu am probe pentru a dovedi acest lucru (nu ma martori ... (vezi toată discuția)
Plangere penala tergiversata si ulterior clasata seny2015 seny2015 Buna ziua, Anul trecut am depus la parchet o plangere penala, care a repartizat-o spre rezolvare organului de urmarire penala. Acesta m-a chemat ... (vezi toată discuția)
Denunt calomnios?????????? sefultau sefultau Buna Seara! voi invepe prin a spune ce s-a intamplat cineva a facut un denunt la DNA prin care acuza cateva persoane despre taierea ilegala a masei lemnoase ... (vezi toată discuția)