avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Bună seara! În anul 2024 mai sunt aprobate ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Bună seara! În anul 2024 mai sunt aprobate transferurile la ...

Bună seara! În anul 2024 se vor mai aproba transferurile la cererea funcționarului public la o altă autoritate publică? Sau doar până la data de 31 decembrie 2023? Mulțumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 16 Decembrie 2023
jenifer chelaru, utilizator
Cel mai recent răspuns: jenifer chelaru , utilizator 21:27, 16 Decembrie 2023
Proiectul de ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ privind unele măsuri fiscal bugetare în domeniul cheltuielilor publice, pentru consolidare fiscală, combaterea evaziunii fiscale, pentru modificarea și completarea unor acte normative precum și pentru prorogarea unor termene nu face vreo precizare privind transferul personalului din sectorul bugetar .
Vă mulțumesc pentru răspuns ! Toate cele bune și sărbători liniștite!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oug 90/2023 se prelungeste si anul 2024? sindamb sindamb Buna ziua! OUG 90/2023 se prelungeste si anul 2024?Daca da, prin ce act normativ? (vezi toată discuția)
Transfer funcționari publici începând cu 1 ian 2024 casutza casutza Bună seara! Va rog frumos îmi puteți spune dacă de la 1 ianuarie 2024, pentru transferul la cerere a unui functionar public mai este obligatorie si ... (vezi toată discuția)
Bună ziua,as dorii să știu dacă începând cu luna ianuarie ... Viovio36 Viovio36 Bună ziua,as dorii să știu dacă începând cu luna ianuarie se dă drumul la angajări la stat (in Ministerul Apărării mă interesează în mod special) (vezi toată discuția)