Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. As avea o intrebare. Am un spatiu inchiriat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. As avea o intrebare. Am un spatiu inchiriat pe firma..dar ...

Buna ziua. As avea o intrebare.

Am un spatiu inchiriat pe firma..dar in CF spatiu e trecut ca si Spatiu Comercial.
De ce acte am nevoie pentru a schimba in spatiu alimentar? ( Restaurant / Fastfood )
Pentru a face un spațiu care implica produse alimentare va trebuie la acte de plângeți. În primul rând întrebați asociația de proprietari din blocul respectiv si vecinii de deasupra daca sunt de acord si daca semnează în cazu în care va apucați,
Eu zic sa va lăsați păgubaș daca spațiul este în cadrul unei asociații de proprietari întrucât se pot răzgândi oamenii si după ce faceți restaurant sau spațiu alimentar daca nu le convine si ii deranjează.
Adică investiți bani degeaba.