Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ce venituri pot obtine corect din activitate firma in ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ce venituri pot obtine corect din activitate firma in perioada ccc?

Ce venituri pot obtine corect din activitate firma in perioada indemnizatie crestere copil? E vorba de ultimele 6 luni din aceasta perioada.
Firma ar fi cod CAEN 7112 - activitati de inginerie si consultanta tehnica.
Optiuni la care ma gandesc:
1. Micro SRL, in care sa fiu administrator si angajat, in limita plafon legal de 8 indemnizatii minime anual
2. SRL, ca administrator si prestator servicii (fara angajati)

george-neagu, moderator
Veniturile SRL nu intra in sfera celor 8 indemnizatii minime ..veniturile societatii nu sunt veniturile persoanei fizice.