avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe scara de ...

Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe scara de bloc, cu 12-30 ap/sc. in acelasi cartier. Fiind asociatii mici nu am angajati sau contracte de mandat. Este posibil si legal sa intocmesc un protocol prin care administratorul sa emita factura pt curatenie si sa incaseze pe lista de plata?
Cel mai recent răspuns: vali m , utilizator 09:12, 3 Ianuarie 2024
Dvs. ca administrator, nu trebuie sa faceti nimic.
Aceste chestiuni de organizare si functionare, privesc doar conducerea as. proprietari.
Factura de curatenie o emite furnizorul dvs. de servicii de curatenie.
Serviciul de incasare, daca nu aveti casier, cred ca ar trebui sa o faceti dvs. in conditiile in care aceasta atributie este prevazuta in fisa postului.
Cred ca femeia de servici lucreaza la negru...de aceea intreaba.




Adam Grecu a scris:

Dvs. ca administrator, nu trebuie sa faceti nimic.
Aceste chestiuni de organizare si functionare, privesc doar conducerea as. proprietari.
Factura de curatenie o emite furnizorul dvs. de servicii de curatenie.
Serviciul de incasare, daca nu aveti casier, cred ca ar trebui sa o faceti dvs. in conditiile in care aceasta atributie este prevazuta in fisa postului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mod de lucru presedinte Zenoval Zenoval As dori un raspuns ferm la un anumit mod de a-si indeplini atributiile, ale unui presedinte de asociatie de proprietari.Atribuie contracte unor firme de ... (vezi toată discuția)
Bonusul de la prestatorul serviciului de salubrizare. marian_01 marian_01 ma numesc marian,si sunt noul presedinte al unei asociatii de proprietari,in cursul mandatului meu am fost informat verbal de catre cenzorul asociatiei ca noi ... (vezi toată discuția)
Abuzul de functie al administratorului diana_ghilencea diana_ghilencea Buna ziua, locuiesc intr-un bloc cu patru etaje si adminidtratorul blocului imi tot face probleme in ultima perioada pt ca nu am fost de acord cu plata a 80% ... (vezi toată discuția)