Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe scara de ...

Asoc.de propr. Sunt administrator la 6 asociatii pe scara de bloc, cu 12-30 ap/sc. in acelasi cartier. Fiind asociatii mici nu am angajati sau contracte de mandat. Este posibil si legal sa intocmesc un protocol prin care administratorul sa emita factura pt curatenie si sa incaseze pe lista de plata?
Dvs. ca administrator, nu trebuie sa faceti nimic.
Aceste chestiuni de organizare si functionare, privesc doar conducerea as. proprietari.
Factura de curatenie o emite furnizorul dvs. de servicii de curatenie.
Serviciul de incasare, daca nu aveti casier, cred ca ar trebui sa o faceti dvs. in conditiile in care aceasta atributie este prevazuta in fisa postului.
Cred ca femeia de servici lucreaza la negru...de aceea intreaba.

Adam Grecu a scris:

Dvs. ca administrator, nu trebuie sa faceti nimic.
Aceste chestiuni de organizare si functionare, privesc doar conducerea as. proprietari.
Factura de curatenie o emite furnizorul dvs. de servicii de curatenie.
Serviciul de incasare, daca nu aveti casier, cred ca ar trebui sa o faceti dvs. in conditiile in care aceasta atributie este prevazuta in fisa postului.