avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si zilier si ...

Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si zilier si sa fii freelancer cu intreprindere individuala sau PFA in acelasi timp .Am conventie civila ca si zilier si distribui pliante.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:18, 3 Ianuarie 2024
Ce cod CAEN are societatea cu care aveti acea conventie civila?

Prestarea muncii de catre zilier se poate efectua fara incheierea unui contract si numai in anumite domenii de activitate.

Da, se poate cumulul in situatia dvs.

Cod Caen 7830 .
Cornel Vasile a scris:

Ce cod CAEN are societatea cu care aveti acea conventie civila?

Prestarea muncii de catre zilier se poate efectua fara incheierea unui contract si numai in anumite domenii de activitate.

Da, se poate cumulul in situatia dvs.

Societatile care au CAEN 7830 nu pot angaja zilieri ...
In contractual de zilier scrie desfasurare activitati in domeniul publicitate .

Cornel Vasile a scris:

Societatile care au CAEN 7830 nu pot angaja zilieri ...

Potrivit Legii 52/2011 , codul CAEN 7830 nu poate avea zilieri indiferent ce activitate se va desfasura.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conventia civila Laszlo Ecaterina Laszlo Ecaterina As dori sa angajez un instalator la o societate de turism cod caen 5510 pentru mici reparatii.Pot sa ma folosesc de Conventia civila fara sa-i fac contract de ... (vezi toată discuția)
Angajat cu cim +zilier rozam rozam Angajat cu CIM (paznic de noapte) poate lucra si zilier in aceias societate? Societatea are autorizat si cod CAEN 3811. (vezi toată discuția)
Contract de prestari servicii serbananca2000 serbananca2000 Daca am o societate a carei activitate principala: Cod CAEN 7311- activitati ale agentiilor de publicitate, si am incheiate contracte de prestari servicii cu ... (vezi toată discuția)