Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si zilier si ...

Buna ziua ! As dori sa stiu daca se poate sa fii si zilier si sa fii freelancer cu intreprindere individuala sau PFA in acelasi timp .Am conventie civila ca si zilier si distribui pliante.Multumesc.
Ce cod CAEN are societatea cu care aveti acea conventie civila?

Prestarea muncii de catre zilier se poate efectua fara incheierea unui contract si numai in anumite domenii de activitate.

Da, se poate cumulul in situatia dvs.

Cod Caen 7830 .
Cornel Vasile a scris:

Ce cod CAEN are societatea cu care aveti acea conventie civila?

Prestarea muncii de catre zilier se poate efectua fara incheierea unui contract si numai in anumite domenii de activitate.

Da, se poate cumulul in situatia dvs.

Societatile care au CAEN 7830 nu pot angaja zilieri ...
In contractual de zilier scrie desfasurare activitati in domeniul publicitate .

Cornel Vasile a scris:

Societatile care au CAEN 7830 nu pot angaja zilieri ...

Potrivit Legii 52/2011 , codul CAEN 7830 nu poate avea zilieri indiferent ce activitate se va desfasura.