Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren taxe locale
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren taxe locale

Buna ziua,
Am mostenit un teren pe care nu-l doresc, in indiviziune cu alte e .
Ce se intampla daca ignor in continuare situatia .
Si nu platesc taxe pe el .
Mi l confisca statul (si ma lasa impace) sau mai pierd si alti bani ?
Multumesc
Nu e mai simplu sa va dati partea celorlalți?

gi-jane2 a scris:

Nu e mai simplu sa va dati partea celorlalți?

Ceilalti nu sunt interesati. N o sa plateasca, n o sa faca nimic .
Dacă nu platiti impozitul, o sa va treziți cu conturile blocate.
Plus ca trebuie îngrijit, sa nu va treziți și cu amenzi.
Faceti partajul în instanță sau donati-va sau vindeti-va cota.
În afara de teren, ati mai mostenit ceva? Ca daca nu, ar fi trebuit sa refuzați succesiunea.
gi-jane2, moderator
-in ce stadiu se putea refuza mostenire ?
-se pot rezolva situatii de genul , fara deplasare, cand eu sunt la sute de km de satul acela ?
tocmai am facut un post nou in care explic pe larg situatia .
multumesc
pai de ce ati facut postare noua, nu se deschis topicuri noipe aceeasi tema