avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Calculul punctajului pentru perioada de CM
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Calculul punctajului pentru perioada de CM

La calculul punctajului pentru perioada de CM ,ca urmare a unui neoplasm, s-a luat in calcul salariul minim pe economie si nu cuantumul indemnizatiei de CM. Se invoca prevederile OUG 158/2005. Este corecta abordarea?
Ultima modificare: Miercuri, 3 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Neconcordanta indemnizatie concediu nastere si lauzie edward_zone edward_zone Sotia mea a nascut in octombrie 2008 dupa care a beneficiat de concediu de maternitate si lauzie de 126 zile timp in care a primit indemnizatia pentru acet tip ... (vezi toată discuția)
Care e baza de calcul pentru concediul medical? allison allison Salut! Imi puteti spune, va rog, cum se calculeaza plata concediului medical in cazul meu? Am revenit din concediu de ingrijire copil in 15 ianuarie, iar in ... (vezi toată discuția)
Cas la concediul la concediul pentru sarcina si lauzie lory83_ro lory83_ro Buna ziua! Am si eu o intrebare in legatura cu retinerea cas pentru concediul medical de sarcina si lauzie,atat la angajat cat si la angajator. Caz concret:eu ... (vezi toată discuția)