Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, Domnule avocat, Va rog foarte mult sa-mi ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, Domnule avocat, Va rog foarte mult sa-mi spuneti daca ...

Buna ziua,
Domnule avocat,
Va rog foarte mult sa-mi spuneti daca dumneavoastra ma puteti ajuta, in vederea obtinerii adeverintei pentru dobandirea GRUPEI de munca.
Eu am lucrat la UZINA 2 Brasov, sectia speciala (armament) in perioada 1979 - 1986 si dupa cateva solicitari directe adresate conducerii actuale a acestei institutii, nu am reusit sa obtin Adeverinta de GRUPA de munca, dar nici nu mi-au spus unde as putea sa ma adresez, pentru a o putea obtine.
Un prieten, m-a indrumat la dumneavoastra.
Daca, ma puteti ajuta, sa stiu cui sa ma adresez, sau daca prin intermediul dumneavoastra as putea obtine aceasta adeverinta de grupa, precum si sporurile in conditii grele de munca, noapte, etc, va rog sa-mi raspundeti in scris.

Totodata va rog sa-mi stipulati si costurile pentru acest serviciu.
Va multumesc.
COSTICA DALBAN, utilizator
Adresati-va, in scris, acestei societati
[ link extern ] /
Buna ziua,
Domnule avocat,

Dupa cum am mentionat in primul mesaj, eu am lucrat la UZINA 2 Brasov, sectia 214 speciala (armament), cu materiale din fonta, in perioada 1979 - 1986 si m-am adresat in scris conducerii actuale a acestei institutii (SC CARFIL BRASOV), insa nu mi-au eliberat Adeverinta de GRUPA de munca, dar nici nu mi-au spus motivul, sau unde as putea sa ma adresez.
Considerand ca este "rea intentie din partea lor prin acest refuz", m-am adresat dumneavoastra daca ma puteti ajuta, sa obtin aceasta adeverinta de grupa, precum si sporurile in conditii grele de munca, noapte, etc, va rog sa-mi raspundeti in scris.

Totodata va rog sa-mi stipulati si costurile pentru acest serviciu.
Va multumesc.
COSTICA DALBAN, utilizator
Niciodata nu vei primi, in FORUM, un astfel de raspuns.

Daca doriţi consultanță, vă rugăm să apelaţi la un specialist în domeniul respectiv, care are dreptul de a practica în acel domeniu, în jurisdicţia unde a apărut problema dumneavoastră.

Astfel:
Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau

alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic