Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua! Doresc sa modific niste clauze ale ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua! Doresc sa modific niste clauze ale contractelor de ...

Buna ziua!

Doresc sa modific niste clauze ale contractelor de prestari servicii. Intrucat sunt destul de multe de modificat, ar fi in regula incetare de comun acord a contractelor actuale si sa refac contractele de la 0 ?

Multumesc!
Dacă părțile contractante sunt de acord puteți proceda cum doriți..
Multumesc pentru raspuns!

Deci pot incheia contractele actuale de comun acord, iar apoi sa realizez alte contracte pe care le voi da beneficiarilor pentru semnare?

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Dacă părțile contractante sunt de acord puteți proceda cum doriți..

Buna ziua,

Incetarea contractului poate sa opereze prin acordul partilor, la fel si rezilierea, ca sanctiune.