Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe ce formular este pt recuperarea de accize la ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

ce formular este pt recuperarea de accize la combustibil????

Buna.din 2010 pentru recuperare tva extern trebiue san e adrez=sam prin formularul 318 autoritatilor Ro si ele la randul lor cer recuperarea de afara.Buuuuun.
Nu se specifica sau inca nu am descoperit care este formularul utilizat pentru recuperarea accizelor la combustibil(motorina) achizitionat in UE( ex Slovenia) ?il achizitionez pentru camioane transport marfa?
Stie cineva ? Se pot recupera accizele de combustibil si de teritoriul Ro?
Prin ce formular
Multumesc
[ link extern ]

Formularul 321

OMFP 420/2007