Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se mai calculează procente ptr gr 2 și gr 1 după ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se mai calculează procente ptr gr 2 și gr 1 după legea din ...

Se mai calculează procente ptr gr 2 și gr 1 după legea din septembrie la pct de pensie
Sunteti pensionar ?
Sau, viitor pensionar pe noua lege ?
Ies la pensie în 2027 am 13 ani gr 1 se mai iau în considerare 0.50 pct la punctaj

Carp Mircea a scris:

Sunteti pensionar ?
Sau, viitor pensionar pe noua lege ?

Da.
Se acorda 0,5 puncte luna/an, in loc de 50% majorare de punctaj.
Este calcul corect 40 pct contributivitate +7.8 gr 1 +11.5pct stabilitate =59
.3 pct total
Mulțumesc
Crysty68, utilizator
Este calculul d-voasta in baza datelor pe care le aveti, si noi nu.