Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit indemnizația ...

Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit indemnizația pt văduvă de veteran de război. Tatăl meu poate primi indemnizație ca și urmaș al veteranului de război?
Nu , indemnizatie se acorda veteranului de razboi si sotului supravietuitor al acestuia , nu si copiilor .