avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 235 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit indemnizația ...

Bunicul a fost veteran de război. Bunica a primit indemnizația pt văduvă de veteran de război. Tatăl meu poate primi indemnizație ca și urmaș al veteranului de război?
Cel mai recent răspuns: CHKa , utilizator 17:01, 11 Ianuarie 2024
Nu , indemnizatie se acorda veteranului de razboi si sotului supravietuitor al acestuia , nu si copiilor .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensie de urmas dupa bunic mihasava35 mihasava35 Buna ziua...Intreb....Desii nu stiu prea multe detalii..Bunicul meu dupa tata,a fost cred ca i se spune veteran de razboi..Tatal meu a primit o pensie de urmas ... (vezi toată discuția)
Are drept sau nu si la pensia de cap pe care i-au anulat-o? yna87 yna87 Bunica mea avea pensie de CAP, iar sotzul avea pensie de stat si de veteran. La decesul sotului in 2001 a ramas ku pensia de urmas si indemnizatia de vaduva ... (vezi toată discuția)
Exista facilitati pentru urmas de veteran de razboi? BirtaOvidiu BirtaOvidiu Buna ziua ! Am si eu o intrebare , poate puteti d-voastra sa imi raspundeti mai clar ....Tatal bunicii mele a murit in al II-lea razboi mondial , pe front ! ca ... (vezi toată discuția)