avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 116 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună seara... Am o întrebare, va rog... Dacă sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună seara... Am o întrebare, va rog... Dacă sunt în proces ...

Bună seara... Am o întrebare, va rog... Dacă sunt în proces de partaj și trebuie sa ii plătesc fostului soț jumătate dintr.un apartament, iar eu nu am posibilitatea sa ii plătesc toți banii odată, ar fi o soluție sa ii pot plăti în rate??
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 20:23, 16 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua. Exista mai multe variante, daca procesul nu a fost finalizat.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca stiati ca nu aveti bani sa i platiti sulta puteati solicita un termen de gratie, acum e posibil sa fie tarziu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj gaab gaab Sunt in proces de partaj cu fosta sotie ,care este plecata in Italia de vreo 5-6 ani ,iar acum in acest proces cere drepturile bunurilor comune ,in speta ... (vezi toată discuția)
Partaj Tery74 Tery74 Am divortat de 4 ani, eu ramanand in apartament cu cei doi copii,fostul sot mutandu-se imediat fupa divort,nefacand partajul. Acum vrea sa vanda apartamentul ... (vezi toată discuția)
Partaj apartament cumparat in rate ceciliar ceciliar Buna seara, Am si eu o nelamurire cu privire la partajul dintre mine si fostul meu sot cu privire la apartamentul pe care l-am achizitionat in rate dupa ... (vezi toată discuția)