Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere amanare judecata penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere amanare judecata penal

Buna seara,am un proces pe data de 14 februarie si as vrea sa formulez o cerere pentru amanarea ei pentru a-mi gasii avocat,doar ca nu stiu cum.Imi puteti spune va rog frumos cum sa formulez aceasta cerere? Va multumesc din suflet!
Sorinniros1987, utilizator
Buna ziua, exact asa: va prezentati si solicitati amanarea pentru angajare aparator.
Da, dacă nu aveți avocat care sa va ajute mergeti la judecata și spuneți că vreți să angajati avocat.
În penal se acorda termen în mod normal.

București 2024
Buna ziua,Sunt din Arad si procesul e in Mangalia,nu se poate fara sa ma prezint? Daca se poate prin trimiterea unei cereri cum sa o formulez ca nu stiu,multumesc din suflet anticipat.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, exact asa: va prezentati si solicitati amanarea pentru angajare aparator.

Puteti si sa trimiteti cerere dar ar fi recomandabil sa va prezentati. Cererea o formulati scriind instanta, nr de dosar, subsemnatul … domiciliat… cnp… in calitate de …. Solicit amanarea cauzei in vederea angajarii unui aparator.
Procesul e in Mangalia iar eu sunt din Arad,va rog frumos spuneti-mi cum sa formulez o cerere de amanare,va multumesc din suflet.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, dacă nu aveți avocat care sa va ajute mergeti la judecata și spuneți că vreți să angajati avocat.
În penal se acorda termen în mod normal.

București 2024