avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere amanare judecata penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere amanare judecata penal

Buna seara,am un proces pe data de 14 februarie si as vrea sa formulez o cerere pentru amanarea ei pentru a-mi gasii avocat,doar ca nu stiu cum.Imi puteti spune va rog frumos cum sa formulez aceasta cerere? Va multumesc din suflet!
Ultima modificare: Luni, 29 Ianuarie 2024
Sorinniros1987, utilizator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:19, 30 Ianuarie 2024
Buna ziua, exact asa: va prezentati si solicitati amanarea pentru angajare aparator.
Da, dacă nu aveți avocat care sa va ajute mergeti la judecata și spuneți că vreți să angajati avocat.
În penal se acorda termen în mod normal.

București 2024
Buna ziua,Sunt din Arad si procesul e in Mangalia,nu se poate fara sa ma prezint? Daca se poate prin trimiterea unei cereri cum sa o formulez ca nu stiu,multumesc din suflet anticipat.

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, exact asa: va prezentati si solicitati amanarea pentru angajare aparator.

Puteti si sa trimiteti cerere dar ar fi recomandabil sa va prezentati. Cererea o formulati scriind instanta, nr de dosar, subsemnatul … domiciliat… cnp… in calitate de …. Solicit amanarea cauzei in vederea angajarii unui aparator.
Procesul e in Mangalia iar eu sunt din Arad,va rog frumos spuneti-mi cum sa formulez o cerere de amanare,va multumesc din suflet.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, dacă nu aveți avocat care sa va ajute mergeti la judecata și spuneți că vreți să angajati avocat.
În penal se acorda termen în mod normal.

București 2024

Alte discuții în legătură

Buna seara,cum fac o cerere catre judecatoria mangalia sa imi ... Sorinniros1987 Sorinniros1987 Buna seara,cum fac o cerere catre judecatoria mangalia sa imi trimita actele de procedura in Arad la o adresa anume ? Multumesc anticipat (vezi toată discuția)
Cerere amanare proces civil in vederea angajarii unui aparator diana225 diana225 Exista o cerere tip actuala pe care as putea sa o completez si semnez in vederea amanarii unui proces civil in vederea angajarii unui aparator ales, proces ... (vezi toată discuția)
Model de cerere marinica71 marinica71 ma poate ajuta cineva cu un model de cerere in vederea solicitarii unui nou termen de judecata la curtea de apel pt angajarea unui aparator?cu cate zile ... (vezi toată discuția)