avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am deschis un pfa.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am deschis un pfa.

Buna ziua!
Am deschis un pfa si doresc sa imi prestez activitatea masaj cod Caen 9604 închiriind o camera intr-un salon. De ce acte mai nevoie in afara de autorizație de la primărie?
Ultima modificare: Marți, 30 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Diana1099 , utilizator 22:38, 30 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 9604 este nevoie de următoarele autorizații/avize de funcționare:
- Aviz - Autorizație funcționare Primărie
- Certificat Conformitate D.S.P.


Diana1099 a scris:

Buna ziua!
Am deschis un pfa si doresc sa imi prestez activitatea masaj cod Caen 9604 închiriind o camera intr-un salon. De ce acte mai nevoie in afara de autorizație de la primărie?

Avizul Isu e necesar? Certificatul de conformitate se refera la avizul dsp? Sau e un alt document?


Cornel Vasile a scris:

Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 9604 este nevoie de următoarele autorizații/avize de funcționare:
- Aviz - Autorizație funcționare Primărie
- Certificat Conformitate D.S.P.
Avizul Isu e necesar? Certificatul de conformitate se refera la avizul dsp? Sau e un alt document?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Trei persoane devin fiecare pfa, inchiriaza un spatiu pentru ... Camelia  Olaru Camelia Olaru Trei persoane devin fiecare PFA, inchiriaza un spatiu pentru activitatea de masaj de relaxare, cod CAEN 9604. Pentru functionare in spatiul inchiriat, ... (vezi toată discuția)
Avize pfa cosmetica mihai822 mihai822 Buna ziua, Am urmarit cu interes si alte subiecte de genul acesta, dar m-ar interesa cazul particular. Pot inchiria printr-un pfa pe care urmeaza sa-l fac un ... (vezi toată discuția)
Manichiură acasa Miha Baidoc Miha Baidoc Buna ziua,doresc să prestez servicii de manichiură acasa,am o cameră disponibilă, imi puteti spune dacă este ok? Stiu ca la salon e nevoie de cameră ... (vezi toată discuția)