Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am deschis un pfa.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am deschis un pfa.

Buna ziua!
Am deschis un pfa si doresc sa imi prestez activitatea masaj cod Caen 9604 închiriind o camera intr-un salon. De ce acte mai nevoie in afara de autorizație de la primărie?
george-neagu, moderator
Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 9604 este nevoie de următoarele autorizații/avize de funcționare:
- Aviz - Autorizație funcționare Primărie
- Certificat Conformitate D.S.P.

Diana1099 a scris:

Buna ziua!
Am deschis un pfa si doresc sa imi prestez activitatea masaj cod Caen 9604 închiriind o camera intr-un salon. De ce acte mai nevoie in afara de autorizație de la primărie?

Avizul Isu e necesar? Certificatul de conformitate se refera la avizul dsp? Sau e un alt document?

Cornel Vasile a scris:

Pentru autorizația de funcționare a codul CAEN 9604 este nevoie de următoarele autorizații/avize de funcționare:
- Aviz - Autorizație funcționare Primărie
- Certificat Conformitate D.S.P.
Avizul Isu e necesar? Certificatul de conformitate se refera la avizul dsp? Sau e un alt document?