Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Buna ziua, care este limita de amortizare lunara ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Buna ziua, care este limita de amortizare lunara pentru un autoturism ...

Buna ziua, care este limita de amortizare lunara pentru un autoturism achizitionat pe pfa, folosind amortizarea liniara ( 4 ani), daca valoarea de achizitie este de 127000 lei si rezulta 2645,8 lei lunar?
1500 lei e deductibila fiscal /luna ..diferenta pana la 2645.8 lei e nedeductibila fiscal.