Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Detin un PFA cu norma de venit si vreau sa-l radiez.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Detin un PFA cu norma de venit si vreau sa-l radiez.

Salutare,

Detin un PFA cu norma de venit pentru care trebuie sa platesc toate taxele pana pe 25 mai. Momentan PFA-ul nu mai inregistreaza nicio activitate, ultima factura fiind emisa in decembrie 2023, si planuiesc sa-l radiez. Este vreo problema daca il tin deschis in continuare inca 1 luna - 2 pana achit toate taxele la anaf pentru a-l putea inchide?
george-neagu, moderator
Veți plăti impozit pentru norma de venit recalculata pentru câte luni veți lasa pfa pana la data radierii.