Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... In cat timp poti renunta la scoala de politie? Pana la ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

In cat timp poti renunta la scoala de politie? Pana la juramant? ...

In cat timp poti renunta la scoala de politie fara sa platesti nimic?Pana la juramant?
hhioana, utilizator
1. Studenţii care din motive medicale sau pentru motive neimputabile , nu mai pot urma cursurile facultăţilor Academiei vor fi exmatriculaţi fără obligarea la plata cheltuielilor de întreţinere şi pot continua studiile în alte instituţii de învăţământ superior, conform Cartei Universitare şi
reglementărilor specifice domeniului.

2. În cazurile de exmatriculare din motive imputabile prevăzute la art. 50 alin.(2), lit. a) - la cerere - , c)-h), studenţii sunt obligaţi să suporte cheltuielile de întreţinere pe timpul şcolarizării, potrivit normelor legale în vigoare şi prevederilor prezentului Regulament.
(extras din Regulamentul privind activitatea profesională a studenţilor Academiei de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” ).
Cornel Vasile, Consilier juridic