Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Am si eu o intrebare. La cate firme pot fi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Am si eu o intrebare. La cate firme pot fi angajata ...

Buna ziua. Am si eu o intrebare. La cate firme pot fi angajata ca manager de transport cu 2 ore? Daca sunt cu 8 ore in alta parte?
În calitate de manager de transport, persoana fizică poate să conducă activitățile de transport a cel mult patru întreprinderi diferite, efectuate cu ajutorul unui parc auto cu o capacitate maximă combinată de 50 de vehicule.
Multumesc. Dar in cazul in care ma angajez in alta parte cu 8 ore este vreo problema?
Nu este o problema , dar programul de munca nu trebuie sa se suprapuna.

Codul Muncii
Art. 35
(1) Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiţi sau la acelaşi angajator, în baza unor contracte individuale de muncă, fără suprapunerea programului de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea. Niciun angajator nu poate aplica un tratament nefavorabil salariatului care îşi exercită acest drept.
....
Am inteles. Multumesc.
Lemeter, utilizator