Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se poate da un regulament de ordine interioara la o ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se poate da un regulament de ordine interioara la o gradinita ...

Se poate da un regulament de ordine interioara la o gradinita cu program prelungit sa fie interzise telefoanele la cadrele didactice ? (Adică sa fie lăsate la vestiar pe timpul activității) ?
Angajatorul poate interzice utilizarea telefonului personal în timpul orelor de program, cu condiția ca această interdicție să fie prevăzută în regulamentul intern, iar regulamentul să fi fost adus la cunoștința salariatului.