avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna dimineața , ma numesc Rusu sant angajat cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna dimineața , ma numesc Rusu sant angajat cu contract si ...

Buna dimineața , ma numesc Rusu sant angajat cu contract si plătit in acord colectiv … as dori sa stiu calculul tarif orar de salariu pe anul 2024 … am primit fluturașul si pe anul 2023 tariful o fost calculat pe ora la 165,333….. iar acum inianuarie 2024 mi-o calculat tariful orar la 168 ore pt acest an … va rog îmi puteți da un răspuns .. va mulțumesc aștept răspunsul dumneavoastră
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:48, 13 Februarie 2024
Începând cu data de 1 octombrie 2023, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 alin. (1) din Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, republicată, cu modificările și completările ulterioare, se stabilește în bani, fără a include indemnizații, sporuri și alte adaosuri, la suma de 3.300 lei lunar, pentru un program normal de lucru în medie de 165,333 ore pe lună, reprezentând 19,960 lei/oră.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce pot face daca nu primesc salariu minim obligatoriu in mana ... George0023 George0023 Ce pot face daca nu primesc salariu minim obligatoriu in mana de la firma. Salariu minim net este raportat la o norma de lucru de 168 sau 180 ore ?Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Buna ziua.care este salariul minim pe economie la data prezentei ... anatole anatole Buna ziua.Care este salariul minim pe economie la data prezentei intrebari si conform carui act normativ? (vezi toată discuția)
Problema salariu dragonu89 dragonu89 Buna ziua,am o problema cu care ma confrunt,am primit fluturasul de salar,in valoare de 779 lei,deci e pe luna iulie,aici se include marirea la 900 lei(,eu ... (vezi toată discuția)