Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... PFA ca inspector protecție civilă
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

PFA ca inspector protecție civilă

Bună ziua!
Un PFA are voie dpdv legal să presteze activitatea de inspector de protecție civilă pentru societăți comerciale, pe baza unui contract de prestări servicii (similar activității de servicu extern de prevenire și protecție sau cadru tehnic PSI), dacă a absolvit un curs de specialitate?
Daca detine autorizatie de la IGSU, Da.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Vă mulțumesc pentru răspuns.