Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Mai trebuie sa fac eu ceva ca sa impulsionez ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Mai trebuie sa fac eu ceva ca sa impulsionez cercetarea faptelor presupus penale?

Buna ziua, in luna octombrie am depus o plangere penala la Parchet insotita de peste 100 pagini de probe. Am primit repede o instiintare cum ca dosarul s-a trimis la Politia Economica pentru cercetare si de atunci nu s-a mai intamplat nimic. Stiam ca la un moment dat voi fi chemat pentru a da o declaratie, dar pana acum nu am fost chemat ... Este normala aceasta perioada de timp care pentru mine pare pierduta? Mai trebuie sa fac eu ceva ca sa impulsionez cercetarea?
Mai depuneți câte o cerere ca sa scoată dosarul din sertar și sa va audieze.

București 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Puteti formula o cerere de urgentare a solutionarii.