avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie. Lucrez in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie. Lucrez in cadrul unui ...

Buna ziua,
Sunt in urmatoarea situatie.
Lucrez in cadrul unui supermarket,si de mult timp am picat de comun acord cu un furnizor de produse,sa ma ocup de mercantizarea acestora,insa fara nici un document legal.Am stabilit o suma de bani lunara pe care sa o primesc.
Problema este ca acesta evita sub diferite motive sa ma plateasca.
Singurele dovezi pe care le am sunt pozele pe care i le-am trimis cu produsele,mesajele din telefon.
Cum credeti ca as putea recupera banii promisi neavand o forma incheiata intre mine si el?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: cristian.ion.92 , utilizator 16:45, 18 Februarie 2024
Buna ziua, Cu cine ati facut intelegerea verbala (care pana la urma este un contract, chiar si nescris)?
Cu firma respectiva in sine, sau cu un angajat din cadrul firmei respective (adica cu persoana care ar fi trebuit sa faca in fapt mercantizarea)?
Cu un angajat din cadrul firmei respective.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acuzare furt supermarket IonAv IonAv O ruda de-a mea a fost acuzata pentru furt de produse dintr-un supermarket in valoare de 15 RON. Produsele in plus gasite, au fost comercializate de la un ... (vezi toată discuția)
Colet expediat fara plata ramburs 4ndr31s 4ndr31s Buna ziua, Sper sa gasesc un raspuns la dumneavoastra. Pe scurt speta este urmatoarea: - am dat comanda de cateva produse la o firma din bucuresti (comanda ... (vezi toată discuția)
Furnizare produs gresit la comanda pe site tanarobot tanarobot Buna ziua, Pe 30.10.2022 am facut o comanda pe un site, lenjerii pat. Am primit comanda dar am constatat ca mi-au fost expediate alte produse. Am incercat sa ... (vezi toată discuția)