Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie. Lucrez in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, Sunt in urmatoarea situatie. Lucrez in cadrul unui ...

Buna ziua,
Sunt in urmatoarea situatie.
Lucrez in cadrul unui supermarket,si de mult timp am picat de comun acord cu un furnizor de produse,sa ma ocup de mercantizarea acestora,insa fara nici un document legal.Am stabilit o suma de bani lunara pe care sa o primesc.
Problema este ca acesta evita sub diferite motive sa ma plateasca.
Singurele dovezi pe care le am sunt pozele pe care i le-am trimis cu produsele,mesajele din telefon.
Cum credeti ca as putea recupera banii promisi neavand o forma incheiata intre mine si el?
Multumesc!
Buna ziua, Cu cine ati facut intelegerea verbala (care pana la urma este un contract, chiar si nescris)?
Cu firma respectiva in sine, sau cu un angajat din cadrul firmei respective (adica cu persoana care ar fi trebuit sa faca in fapt mercantizarea)?
Cu un angajat din cadrul firmei respective.