avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 222 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă în urma unei sentințe civile moștenitorii ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă în urma unei sentințe civile moștenitorii care au devenit ...

Dacă în urma unei sentințe civile moștenitori care au devenit moștenitori în dosar si fac declarați de renunțare la moștenire, declarațiile sunt valabile
?
Cel mai recent răspuns: IonCatalin12 , utilizator 02:09, 22 Februarie 2024
Buna ziua. Nu, au acceptat deja succesiunea.
Mulțumesc

Valeriu Chirita a scris:

Buna ziua. Nu, au acceptat deja succesiunea.

Bună seara,pentru un supliment de moștenire trebuie sa fie prezenți toți moștenitori?

Valeriu Chirita a scris:

Buna ziua. Nu, au acceptat deja succesiunea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce act trebuie in acest caz? hopeless1 hopeless1 buna ziua! as dori sa va intreb ce act ar trebui sa se faca in cazul urmator: o mostenire lasata de catre parinti (decedati de foarte mult timp) intre 5 ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! am înregistrat un dosarul succesoral la notariat. ... Arhanghelfirst Arhanghelfirst Bună ziua! Am înregistrat un dosarul succesoral la notariat. În încheierea succesorală au fost evidențiate opțiunile succesorale ale celor doi frați ai ... (vezi toată discuția)
Acte suplimentare pt certificat mostenitor gabriella1065 gabriella1065 De ceva timp ma zbat sa obtin certificatul de mostenitor dupa mama mea. Acum notarul a venit cu o alta \"chichita\" si pentru ca nu prea stiu cum sa o rezolv ... (vezi toată discuția)