Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, Dețin o pisică pe care o cresc la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, Dețin o pisică pe care o cresc la apartament (proprietate). ...

Bună ziua,
Dețin o pisică pe care o cresc la apartament (proprietate). Pisică este cuminte, însă vecinul de jos se plânge ca o aude noaptea alergând pe hol sau în sufragerie. Mă amenință, îmi lasă bilete în ușă, ca o să cheme poliția dacă nu închid pisica pe balcon sau într-o cușcă. Nu pot lua aceste măsuri pentru ca asta ar însemna să provoc suferința animalului. Cum aș putea rezolva pe cale legală această situație? Menționez ca mă simt hărțuită de acest vecin care mereu are câte o plângere, de câte ori ne întâlnim îmi spune ba ca pisica se joacă, ba ca a fost gălăgie în apartament deși nu locuia nimeni în acea perioadă, ba ca îl inund la baie (deși de fiecare dată am cerut mai multe detalii pentru a vedea cu adevărat care este problema și pentru a rezolva situația, dacă există, dar nu am primit niciodată un răspuns concret)
Mulțumesc!
Novar, utilizator
Invitati-l sa se ducă la politie și spuneti-i sa nu va mai abordeze ca ii faceti plangere pt hartuire.