Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Nr înmatriculare greșit în PV
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Nr înmatriculare greșit în PV

Agentul constatator a notat greșit în toate documentele inclusiv în PV o litera greșită din numărul de înmatriculare. Conteaza asta în tot procesul civil de contestarea pv?
E posibil ca instanta sa considere acea litera gresita doar o eroare materiala, nu va influenta decizia, mai ales ca, presupun, soferul este identificat corect.