Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Repartizare cheltuielile cu revizia instalatiei de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Repartizare cheltuielile cu revizia instalatiei de gaze de pe casa scarii

Buna ziua
Pentru o asociatie de proprietari cheltuielile cu revizia instalatiei comune de pe casa scarii cum se repartizeaza ? pe beneficiari sau in mod egal pe apartament ? se considera instalatia de gaze de pe casa scarii interioara ? (interiorul proprietatii comune ?) toti proprietarii beneficiaza de revizie (sot-sotie la un apartament/nr de persoane)
Am in vedere art. 88,89,91,92,93 legea 196/2018
lawyer2016, utilizator
In cazul prezentat de dvs., repartizarea costurilor cu revizia instalatiei comune de pe casa scarii, se face tinand cont de prev. L 196/2018, Sectiunea a 5-a, art. 84-86.