avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 339 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua. Am un autoturism pus sub sechestru, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua. Am un autoturism pus sub sechestru, într-un proces ...

Bună ziua. Am un autoturism pus sub sechestru, într-un proces cu kruk. Am făcut contestație la executare și în martie este primul termen. Este adevărat că pot circula în continuare cu ea, dar nu o pot vinde? Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:50, 20 Februarie 2024
Buna ziua, depinde ce scrie in actul de sechestru.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeți cu actul la avocat ca sa îl analizeze.
Este important sa câștigați și procesul și sa scăpați de sechestru.

București 2024
Ultima modificare: Marți, 20 Februarie 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
puteti circula, sigur.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara am și eu întrebare , am un credit de nevoi personale ... Georgerse Georgerse Buna seara am și eu întrebare , am un credit de nevoi personale făcut in 2008 de 4000€ in anul 2020 kruk mi-a pus poprire pe salariu restanta fiind de ... (vezi toată discuția)
Contestație la executare silita gigisindile gigisindile In 2006 și 2007 am luat 2 credite de la Piraeus Bank pe care nu le-am putut plăti. Am fost dat pe mana unui executor judecătoresc. Executorul nu a făcut ... (vezi toată discuția)
Executare silită Andi1981 Andi1981 Buna ziua, am primit un proces verbal in care sunt anunțat că s-a pus sechestru pe masina si ca in termen de 5 zile trebuie să predau( aici nu prea inteleg ... (vezi toată discuția)