avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament ANL-titular contract inchiriere decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament ANL-titular contract inchiriere decedat

Buna ziua,
Daca titularul unui contract de inchiriere a unui apartament ANL, a decedat, persoanele cu care locuia, concubina si fiica acesteia, pot continua contractul de inchiriere?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Alexandrarares , utilizator 12:23, 21 Februarie 2024
Buna ziua!
Mergeti la ANL si intrebati.In mod normal nu se poate continua un contract care este pe numele unei persoane decedate.Poate faceti un contract pe numele dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divorț, partaj vio_cris22 vio_cris22 Buna ziua! Locuiesc cu sotul intr un apartament ANL , eu fiind titularul de contract. Intentionez sa divortez dar nu stiu cum va fi cu locuinta , cine are ... (vezi toată discuția)
Cumparare locuinta cu chirie de la anl ancasiia ancasiia Locuiesc intr-un apartament cu chirie de la ANL si am inteles ca dupa 5 ani se poate cumpara. Problema mea este urmataorea: dosarul de inchiriere a fost facut ... (vezi toată discuția)
Concubinaj kappawear kappawear Mama mea este in concubinaj cu un barbat de aproximativ 10 ani. Apartamentul in care locuim impreuna este achizitionat cu foarte multi ani in urma de catre ... (vezi toată discuția)