Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament ANL-titular contract inchiriere decedat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament ANL-titular contract inchiriere decedat

Buna ziua,
Daca titularul unui contract de inchiriere a unui apartament ANL, a decedat, persoanele cu care locuia, concubina si fiica acesteia, pot continua contractul de inchiriere?
Va multumesc.
Buna ziua!
Mergeti la ANL si intrebati.In mod normal nu se poate continua un contract care este pe numele unei persoane decedate.Poate faceti un contract pe numele dvs.