Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Număr la un contract intre doua persoane juridice
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Număr la un contract intre doua persoane juridice

Buna ziua !
Atunci cand se incheie un contract intre doua persoane juridice , cum este corect : sa aiba un singur numar de inregistrare la firma care a intocmit contractul sau fiecare parte isi trece propriul sau numar de inregistrare ?
Multumesc !
george-neagu, moderator
Un singur numar. Numărul îl da firma care inițiază colaborarea, cea care propune varianta inițială de contract.