Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Buna ziua! Un funtionar public angajat la Consiliul ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Buna ziua! Un funtionar public angajat la Consiliul Judetean ...

Buna ziua!
Un funtionar public angajat la Consiliul Judetean poate detine și desfasura activitati de tip PFA DIRIGENTIE DE SANTIER de interes comunal?
Funcționarii publici pot exercita funcții în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuțiile exercitate ca funcționar public, potrivit fișei postului.