Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediere colectiva, concordat si neplata salariului
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediere colectiva, concordat si neplata salariului

Buna ziua
Administratorul firmei la care lucrez spune ca nu ne mai poate platii datorita faptului ca nu mai avem clienti la firma. Contractual inca lucrez (23/02/2024) si am fost platit pentru luna februarie dar seful spune ca nu au fonduri pentru a ne patii pentru luna Martie. A mai spus ca procedura de concediere colectiva a inceput si se va misca mai rapid datorita Concordatului. Ce trebe sa fac / Sa nu fac pentru a ma asigura ca sunt platit si pe luna martie, avand in vedere ca, inca, contractul de munca este valabil. ( Nu am in contractul de munca specificat Plata compensatorie in caz de concediere pentru X luni) .

Multumesc
am fost plătit pentru luna Ianuarie* si vreau sa stiu daca mai pot fi platit si pe luna Februarie. pardon
Marcelinoo, utilizator
Nu prea aveți ce face. ..