Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Decizie referitoare la plata dobanzilor si ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Decizie referitoare la plata dobanzilor si penalitatilor aferente declaratiei unice

ANAF,
Buna ziua,
primesc pe numele sotului meu ,de la ANAF,emisa pe 31,12,23 si primita pe 20,02,24,o decizie referitoare la plata dobanzilor si penalitatilor aferente declaratiei unice (asi.sociale) in valoare de 147 lei( documentul prin care s-a individualizat suma este din mai 2020)
Sincer nu imi aduc aminte si mai ales el este pensionar din 25.11.2020 cand am depus documentele de pensionare.Ce sa fac?daca o fi ceva de plata nu s-a prescris in atatia ani?
george-neagu, moderator
Nu a intervenit prescriptia, vedeti despre ce e vorba intai, de ce suma în total și daca e cazul, puteti formula contestatie.
scuzati,sa merg la anaf?
Sotul dvs sa mearga la anaf, trăiește, nu?