avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa credala ...

Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa credala pentru un creditor de obligatiuni corporative?

Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: LucianC84 , utilizator 11:57, 13 Martie 2024
Salut Cristi! Este pentru Elefant, nu? Ai gasit model? Eu am gasit unul general pe internet, dar nu specific pentru obligatiuni.
Ati reusit sa depuneti cererea?
Puteti impartasi ce documente justificative ati atasat?
Eu am cerut brokerului document doveditor ca detin obligatiunile in portofoliu. Voi depunde maine cererea.
Salut,

In afara de cererea de inscriere la masa credala si documentele de la broker ai mai depus ceva?
Documentele de la broker le-ai primit in format electronic? Daca da, doar le-ai printat?
Intreb pentru ca in in documentul de pe BVB se specifica "vor fi anexate copii de pe documentele pe care se întemeiază creanța, precum și copii de pe actele de constituire a garanțiilor, în copii certificate."
Maine depun. Abia azi am primit de la broker documentele. Sunt 2 documente semnate digital. Daca reusesc maine sa depun la tribunal, o sa pun aici exemple de cerere si documente pentru ce am depus in caz ca ajuta pe cineva sa depuna.

Alte discuții în legătură

Inscriere la masa credala - procedura Krissia . Krissia . O firma are deschisa procedura de lichidare judiciara, dosarul fiind pe rol inca la instanta de judecata. S-a stabilit termen in septembrie pt inscrierea ... (vezi toată discuția)
Inscriere la masa credala oanab16 oanab16 Buna ziua. Ma pot inscrie la masa credala a unei societati intrate in insolventa cu un contract de vanzare-cumparare si dovada achitarii avansului? De ... (vezi toată discuția)
Termen limita ptr inscriere la masa credala. lichidator. discover discover Buna ziua , am mai rasfoit intre timp forumul si am tot mai multe nedumeriri. In primul rand cu cate BO, (daca am 5 dar nu sunt scadente toate) ma inscriu la ... (vezi toată discuția)