Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa credala ...

Cum arata un model de cerere pentru inscrierea la masa credala pentru un creditor de obligatiuni corporative?

Multumesc frumos!
Salut Cristi! Este pentru Elefant, nu? Ai gasit model? Eu am gasit unul general pe internet, dar nu specific pentru obligatiuni.
Ati reusit sa depuneti cererea?
Puteti impartasi ce documente justificative ati atasat?
Eu am cerut brokerului document doveditor ca detin obligatiunile in portofoliu. Voi depunde maine cererea.
Salut,

In afara de cererea de inscriere la masa credala si documentele de la broker ai mai depus ceva?
Documentele de la broker le-ai primit in format electronic? Daca da, doar le-ai printat?
Intreb pentru ca in in documentul de pe BVB se specifica "vor fi anexate copii de pe documentele pe care se întemeiază creanța, precum și copii de pe actele de constituire a garanțiilor, în copii certificate."
Maine depun. Abia azi am primit de la broker documentele. Sunt 2 documente semnate digital. Daca reusesc maine sa depun la tribunal, o sa pun aici exemple de cerere si documente pentru ce am depus in caz ca ajuta pe cineva sa depuna.