avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 338 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Ce se întâmplă cu bunurile unui cabinet de familie ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Ce se întâmplă cu bunurile unui cabinet de familie care și-a ...

Ce se întâmplă cu bunurile unui cabinet de familie care și-a încetat activitatea. Ex . autoturismul Opel Astra
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:56, 25 Februarie 2024
Le vindeti dumneavoastră ca persoana fizica sau altcuiva, dar cu factura de pe cabinet și înainte de a depune ultima declaratie la anaf. Dacă e vorba de masina, faceți apoi transferul și la politie și primărie direcția taxe și impozite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am radiat i.i. dar mașina nu a fost trecută pe persoană fizică. cum să procedez? sunt plimbat între instituții și nu primesc un răspuns concret neacsu.alecs neacsu.alecs In primavara anului 2017 am radiat ii-ul pe care il detineam. din pacate masina ce era achizitionata pe aceasta intreprindere individuala nu a fost trecuta pe ... (vezi toată discuția)
Inchidere pfa eugenoros eugenoros Inchid un pfa. Spatiul cumparat si amortizat partial nu l-am putut vinde. Cum se inchide contabilitatea in cazul acesta ? (vezi toată discuția)
Rca scump!! ce este de facut?? acareta acareta Salutare tuturor!Am si eu o intrebare si am ales sa scriu aici deoarece poate a mai fost cineva in aceiasi situatie.Am 26 de ani si am achizitionat in anul ... (vezi toată discuția)