avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 141 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare TVA

Buna...
Am o societate care presteaza servicii de telemarketing doar pentru societatea mama in Italia. Sincer, nu stiu unde ma incadreaz in Codul Fiscal dpdv. al Tva-ului.
Trebuie sa facturez cu Tva, e cu taxare inversa? Am tot citit, dar parca tot mai putin inteleg.
Multumesc pt ajutor.

Alte discuții în legătură

Contabilitate: aplicarea masurilor de simplificare privind tva in cazul lucrarilor de constructii-montaj mircea bratu mircea bratu Conf art 160 alin (2) lit c) Cod fiscal, se spune ca pentru lucrarile de constructii-montaj, definite prin normele de plicare, intarite prin OMF 155 / ... (vezi toată discuția)
Offshore pentru companie it offshoreIT offshoreIT Buna Ziua, Detin o firma de IT in Romania care livreaza servicii in Spania,Franta ,Italia .Mentionez ca clientii sunt persoane fizice. Momentan platesc TVA ... (vezi toată discuția)
Stabilirea locului prestarii serviciilor pentru facturarea cu sau fara tva MuscaAnca MuscaAnca O societate A inregistrata in Romania, platitoare de TVA, presteaza servicii pentru montarea unor parfumuri ambientale furnizate de societatea B din Polonia, ... (vezi toată discuția)