Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit pe cladire persoana cu handicap
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit pe cladire persoana cu handicap

Buna ziua..o intrebare am si eu..sunt persoana cu handicap gradul 2 permanent .. spuneti.mi va rog frumos cum.sa fac k sa numai platesc impozitul pe cladire ,daca nu sunt propietara. ce trebuie sa fac?
george-neagu, moderator
daca nu sunt propietara. ce trebuie sa fac?

Conform dispozitii in vigoare numai contribuabilii care detin calitatea de proprietar bun imobil,beneficiaza de facilitatea scutirii de impozt aferent locuinta
Daca nu detineti calitatea de proprietari,nu puteti beneficia de facilitatea scutirii de la obligatia plata impozit anual proprietate