Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pregatire marfa!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pregatire marfa!

Vă salut ! Aș avea o întrebare !
Lucrez de 10 ani în domeniul Horeca și aș vrea să deschid o afacere o zonă de pregătire a mărfi pentru alte restaurante deoarece în acești 10 ani am observat ca pregătirea mărfi este o problemă la mai toate restaurantele !
Întrebarea mea este dacă este legal acest lucru !
Adică eu să cumpăr de la distribuitor marfă să o feliez/ răzuiesc / denigratesc / visez etc și apoi să o vând către restaurante !
george-neagu, moderator
Nu pare a fi nimic ilegal, este similar cu a cumpara flori si a le aranja in buchete, etc.