Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Am o rugaminte ,daca ma puteti lamuri. M ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Am o rugaminte ,daca ma puteti lamuri. M am angajat ...

Buna seara! Am o rugaminte ,daca ma puteti lamuri.
M am angajat la o firma de paza de doua luni,si pe data de 20.02.2024 ,am incasat bonurile de masa in valoare de 400 ron.
In data de 01.03.2024,am incasat si salariul in valoare de 2038 ron plus o diferenta de bani cash 394 .Eu m am angajat pe 13.5/ora plus bonurile de masa separat ,in functie de turele lucrate.As vrea sa va intreb de ce mi a dat acea diferenta de bani cash si nu este pusa pe cardul de salariu?
Momentan nu m am intanlit fizic cu seful ,dar i am lasat un msj ca am atata suma de 2038 ron ,la care mi a raspuns ca mai am o diferenta cash fara alte explicatii...desi am intrebat de ce asa nu mi sa raspuns.Va rog daca ma puteti ajuta ,daca ma afecteaza asta cu ceva la vechimea in munca etc.Multumesc frumos.
Suma in plus nu va afecteaza la vechime, ci la cuantumul pensiei daca nu este fiscalizata...
Cornel Vasile, Consilier juridic