Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Am construit un etaj în anul 1999 fără autorizație ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Am construit un etaj în anul 1999 fără autorizație de construcție ...

Am construit un etaj ăn anul1999 fără autorizație de construcție am declarație notarială cu anul constructiei am raport de expertiza tehnica și memoriu de întrare ăn legalitate am proiectul casei am de la poliția de stat în construcție aprobată am plătit impozitul pe clădire pe ultimi 5 ani dacă le depun la primărie pot să obțin certificatul de edificarea pentru a o intabula vă mulțumesc aștept răspuns
Da. In baza celor relatate aveti toate actele necesare pentru a putea obtine certificatul de atestare a constructiei. Este posibil insa primaria sa va solicite si o documentatie tehnica intocmita de un topograf autorizat.