Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Sunt pare vatamata in dosar penal si de 3 luni solicit ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Sunt pare vatamata in dosar penal si de 3 luni solicit la parchet ...

Sunt pare vatamata in dosar penal si de 3 luni solicit la parchet si la politie sa imi dea acces sa consult dosarul, vreau sa vad daca se este proba lovirii in dosar. Ei nu raspund decat aiureli. Refuza sa dea acces la dosarul meu. Ce pot face? Am facut 4 cereri pana acum si mi se raspunde pe langa.
Ce anume vi se raspunde in concret?
Se eludeaza cu buna stiinta accesul si raspunsul. Nu stiu cat de relevant e ce raspund, va ganditi ca poate nu pricep eu, pricep. Ei raspund ca se efectueaza cercetari in dosar dar nu asta am intrebat eu, stadiul dosarului ci sa dea acces. Nu fac nici o cercetare nici macar nu m-au audiat pe mine, partea vatamata. Deci, ce e de facut? E pe fata mizeria.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ce anume vi se raspunde in concret?

Tot astept raspunsul dvs, multumesc

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Ce anume vi se raspunde in concret?

Daca ati formulat o cerere motivata de consultare a dosarului, procurorul solutioneaza cererea dvs printr-o ordonanta prin care admite sau respinge.
procurorul nu da nici un raspuns. Cererea e motivata de existenta sau nu a probei principale in dosar, proba video. In caz ca o fac pierduta, mai am ce sa fac? Multumesc
Sever Simion, Consultant resurse umane