Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz demisie prin email. Bună ziua, Am transmit ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz demisie prin email. Bună ziua, Am transmit angajatorului ...

Preaviz demisie prin email.
Bună ziua,
Am transmit angajatorului meu demisia prin preaviz in format electronic pe email + hartie normala.
Intrebarea mea este, in cazul in care se întâmplă ceva si dă din umerii, dovada mailului unde e specificat clar ora data, poza cu preavizul, este de ajuns pentru a dovedi ca trebuie sa mi inchida contractul de munca?
Multumesc
Demisia trebuie inregistrata ..a inregistrat-o?