avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preaviz demisie prin email. Bună ziua, Am transmit ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preaviz demisie prin email. Bună ziua, Am transmit angajatorului ...

Preaviz demisie prin email.
Bună ziua,
Am transmit angajatorului meu demisia prin preaviz in format electronic pe email + hartie normala.
Intrebarea mea este, in cazul in care se întâmplă ceva si dă din umerii, dovada mailului unde e specificat clar ora data, poza cu preavizul, este de ajuns pentru a dovedi ca trebuie sa mi inchida contractul de munca?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:16, 6 Martie 2024
Demisia trebuie inregistrata ..a inregistrat-o?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Demisie conf.art.81 alin.8 transmisa prin e-mail mcdinu mcdinu Un salariat transmite duminica seara prin e-mail demisia cu data de luni invocand art.81 alin.8 din Codul Muncii. Doresc sa stiu parerea dvs. in aceasta ... (vezi toată discuția)
Cere incetere cim fara raspuns florinc florinc Am depus cerere incetare CIM. Aceasta nu a fost inregistrata si nici nu am primit un raspuns. In cerere se fac mentiunile: - in cazul ca sunteti de acord va ... (vezi toată discuția)
Demisia prin mail ContSters264206 ContSters264206 Am lucrat doar cinci zile si mi-am depus demisia prin mail. Liniste de la firma, nu am primit nici un telefon. Cum m-am angajat? In data de 28.08.2012 m-am ... (vezi toată discuția)