Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Deducere IT X2
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Deducere IT X2

Buna ziua,

In cazul in care am uitat sa declar la angajatorul la care nu am declarata functia de baza faptul ca primesc deducerea de IT si din alta parte ( angajatorul presupunand ca functia de baza este la el, neintrebandu-ma sau dandu-mi ceva sa semnez ceva cum ca o am sau nu la el ), as dori sa stiu daca pot fi sanctionat cumva legal pentru asta?

Multumesc.
Singura raspundere ar fi cea patrimoniala ..adica , sa fiti pus in situatia sa restituiti diferenta de bani primita in plus.