avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... O situatie ciudata la rubrica Observatii contravenient ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

O situatie ciudata la rubrica Observatii contravenient din PV ...

O situatie ciudata la rubrica Observatii contravenient din PV constatare si sanctionare.
Cel mai recent răspuns: ion + , utilizator 14:39, 8 Martie 2024
Ce situatie aveti?

Puteti descarca plangere contraventionala de aici [ link extern ] /
Uitasem ca plangerea nu a epuizat etapele de judecata. Nu am putut sa sterg titlul. Am sters continutul detaliat. Am nevoie de un avocat la Ploiesti dar am fost refuzat. O sa cer avocat din oficiu in Apel.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutii contestare pv Predator87 Predator87 In urma cu cateva zile am fost supus unui abuz din partea Politiei. Am fost oprit de o masina nemarcata de politie dar dotat cu semnale luminoase in bara, ... (vezi toată discuția)
Proces verbal necomform cu realitatea; ce sa fac? onica_marian onica_marian Mai pe surt: Mi-a fost intocmit un proces verbal in care scrie asa "i-a adresat injurii, expresii jignitoare si cuvinte jignitoare" numitului x... x=colegul ... (vezi toată discuția)
Ajutor contestare pv l 61/91 firintins firintins Buna seara. Faptele s-au petrecut dupa cum urmeaza: in data de 04.10.2014 ora 03.10 s-a prezentat un echipaj de politie in urma unui apel la 112. Mentionez ca ... (vezi toată discuția)