Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Control judiciar
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Control judiciar

Bună seara!dacă vineri prietena mea a primit de la judecătorie în camera preliminară control judiciar pt 60zile și parchetul a făcut contestație în cat timp se judeca la tribunal având în vedere ca pe 19Martie ac se fac 30zile de când este arestată pt refuzul recoltare probe biologice
Credeți ca admit la tribunal sau i se respinge ce a hotărât judecătoarea ?(care tot dansa a hotărât arestul pt 30zile tot ea la 3sapt i a dat control judiciar)îi dă drumul ?Astept răspunsul dvs ,mulțumesc!
rosica, utilizator
Să înțeleg că prima data a fost pe arest preventiv, iar acum s-a înlocuit cu controlul judiciar? Și Parchetul a făcut contestație împotriva acestei soluții privind controlul judiciar? Adică eu asta am înțeles.
Dacă e așa, va fi în favoarea ei dacă la tribunal se respinge contestația Parchetului. Acum dacă o să respingă sau nu nu am de unde știi.
Fără avocat bun riscati sa pierdeți.
Parchetul este foarte puternic și va trebuie avocat superior calitativ, avocat bun.
Asa se face...
Daca ati avut avocat care a zdrobit parchetul în prima instanta se poate descurca și mai departe.

București 2024
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat