avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Buna . Am si eu o problema pe care nu o pot rezolva ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Buna . Am si eu o problema pe care nu o pot rezolva .Am un baietel ...

Buna . Am si eu o problema pe care nu o pot rezolva .Am un baietel in clasa a -I-a si o golega de a lui tot in aceasi clasa cu el are probleme de comportament il injura ,jigneste,il bate il da de pamant sil il taraie dupa ea ,ii da cu pumni in burta il scuipa ii scuipa si in pachetel ii ia lucrurile din baca sil muta unde vrea ea si el trebuie sa strea unde zice ea ia rupt testul de evaluare in doua si doamna invatatoare o trebuit sa il lipeasca cu scoci sa poata copilul sa mil aduca la semnat ii suceste mainile si nu numa cu el are ce are si cu alti colegi din aceasi clasa .Am discutat cu invatatoarea ea a zis ca o sa fie mai atenta si ca nu o sa se mai intample si tot aceasi probleme incontinuare nu sa rezolvat nimic ea a zis ca doar poate sa faca referat pt nota scazuta la purtare,in rest nu poate sa ieie nici o masura ..Am discutat si cu directoarea scolii si ea a zis ca o sa mearga la baiat in clasa sa discute cu invatatoarea si sa vada despre ce este problema si o sa ieie masuri ,asa a si facut sa dus a vorbit cu invatatroarea a discutat si cu fata si ia spus sa imi lese baiatul in pace si pe cei lalti copii si sa isi vada de treaba ei unde ea a considerat sa ii zica si baietelului meu ca dice vine si zice acasa problemele astea ca nu are voie si sa nu mai vina sa dea cu ciocu ca nu are voie . Baiatul mia zis la ora 12 cand sa terminat cursurile si am auzit si la ceilalti colegi ai lui ca leau zis parintilor ca a fost doamna directoare si a certato pe fata pentru comportamentul pe care il are si la certat si pe al meu copil ca dice vine acasa si zice sa nu mai faca asta ca nu are voie iar eu atunci in momentul ala am mers si am dicutat cu ea si iam zis cea ce mia zis baietelul si ce am auzit si de la ceilalti copilasi la care ea a raspuns nu este adevarat copilul minte ea doar a vorbit cu fata sa il lese in pace si mia zis ca daca mai sunt incidente cu acea fata sa merg sai zic idifetent ca sunt grave sau nu ca ea o sa mearga de fiecare data sa discute cu ea pana fata prinde frica si il lasa in pace .Adoua zi la ora 12la plecare doamna invatatoare a avut rugamintea sa se echipeze 2 cate 2 sa isi dea mana copilul a vrut sa dea mana cu o colega iar fata ceasta nu la lasat ca ea trebuie si ea vrea sa dea mana cu acea colega baiatul a evitato si sa dus la un coleg sa dea mana cu el iar fata aceasta sa dus la acel coleg si a facu aceasi lucru nu la lasat pe baiat sa dea mana cu colegul acela dupa care copilul sa reintors inapoi sai deie mana colegei si fata acasta care are treaba cu el sa dus inapoi si nu la lasat sa dea mana iar copilul meu a renuntat si a refuzat sa mai deie mana cu colegi sai si a plecat fara peregie iar doamna invatatoare nu a intervenit deloc .a treia zi baietelul a zis ca fata ar fi vrut sa se joace cu el iar el a refuzato si ea la jignit si lar fi injurat eu am mers iar la directorea scolii sai spun despre incidend la care ea a raspun eu o sa merg la pauza si o sa discut cu fata a fost a discutat ce a discutat ea acolo cu fata si ia zis baiatuli meu pe un ton rastit vezi ca si tu ai cioara vopsita . am vazut ca nu se pate rezolva nimic si nu ia nimeni nici o masura am dicutat mai intai de toate cu mama si cu bunica si inaite sa ajung sa merg sa discut cu invatatoarea si cu directoarea scoli iar mama si bunica au fost foarte nepasatoare si mia zis sa imi vad de treburile mele si au inceput cu fel si fel de amenintari nu pot rezolva aceasta problema va rog frumos ajutatima cu un sfat cum pot rezolva aceasta problema .

Alte discuții în legătură

Dreptul elevului , al copilului in societate marcela72 marcela72 Am si eu urmatoarea problema : fetita mea cea mica ( 11ani ) , are un coleg care o tot plesneste , cand m-am dus la scoala sa-l intreb de ce face acest ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. baietelul meu are 11 ani, este in clasa a 5 a la scoala ... NeoG NeoG Buna ziua. Baietelul meu are 11 ani, este in clasa a 5 a la scoala 18 din Timisoara . Problema : 3 copii din clasa lui il terorizeaza constant si isi bat joc ... (vezi toată discuția)
Cine poate dispune concedierea unei invatatoare care are un comportament neadecvat? ContSters172400 ContSters172400 Va rog din suflet sa ma ajutati: cine poate concedia o invatatoare abuziva, care a instituit un regim de teroare in clasa copilului meu, care este in clasa a ... (vezi toată discuția)