avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1202 soluții astăzi

Creștem împreună! Datorită vouă, comunitatea avocatnet.ro a înregistrat 12,8 milioane de vizite în primele 7 luni din 2025.

Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua! Sunt cadru militar în activitate și în ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua! Sunt cadru militar în activitate și în urma unui ...

Bună ziua!

Sunt cadru militar în activitate și în urma unui control de rutină am fost depistat cu o țigară formată din tutun și canabis sau JOINT cum o știu toți. În urma incidentului (o lună de la data acestei postări), mi s-a retras accesul la informații clasificate până la soluționarea cazului. Problema este că nimeni nu a fost în stare să mă informeze de durata, măcar orientativă, a procesului. După o perioadă de timp în care am reflectat, m-am hotărât să renunț la sistemul militar. Am voie să-mi dau demisia pe perioada acestei "anchete"? Dacă da... ulterior, voi fi judecat ca civil sau militar?
Cel mai recent răspuns: POPA GHEORGHE , Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca 15:41, 14 Martie 2024
Nu toata lumea stie ce este un JOINT, doar consumatorii interesati.
Intrebarile pe care le puneti trebuiau lamurite inainte de a cumpara joint-uri.
Va trebui sa steptati solutionarea cazului. Veti fi cercetat si posibil judecat, ca militar, caci ati fost gasit cu joint cand erati militar. Nu este sigur ca veti mai putea sa va dati demisia din militarie, daca veti fi gasit vinovat si eventual condamnat. Nu avem de unde sa stim ce se va intampla.
Cititi cu atentie legea, aici: [ link extern ]

~ final discuție ~